,,Nikdo se mě neptal jestli se chci narodit, tak mi teď prosím neraďte jak mám žít!!!" Úžasný

Červenec 2007

Obrázky Simpsonů

30. července 2007 v 19:33 | Reňulka |  Simpsonovi :)

Co ne/víte o simpsonových

30. července 2007 v 15:57 | Reňulka |  Simpsonovi :)
Co ne/víte o simpsonových
(Bývalá) Povolání, zájmy
JménoPovolání
HomerFilmový kritik
Filmový producent
Řidič sanitky
Maskot baseballového klubu
další Homerova povolání najdete na: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Homer_Simpson's_jobs
MargePolicistka
Realitní agentka
VočkoBoxer
BartHokejista
LízaHokejistka
(Chybné) Animace
EpizodaChyba
Série 1 / Epizoda 5Millhouse má černé vlasy
Série 1 / Epizoda 3Jedna z dvojčat Sherry a Terry chvilku "plave" vzduchem bez těla
Jedna z dvojčat Sherry a Terry chvilku "plave" vzduchem bez těla
Smithers je černoch
Série 1 / Epizody ?Bartova pusa je asi o 90° posunutá

Hlášky Simpsonových

30. července 2007 v 15:56 | Reňulka |  Simpsonovi :)

Hlášky

Marge: Barte, vem do králičích!
Líza: Říká se do zaječích mami...
Marge: Ale Lízo, nebuď taková puntičkářka.

Popisy Simpsonových

30. července 2007 v 15:55 | Reňulka |  Simpsonovi :)

Popisy charakterů

Homer

homer Homerovo celé jméno je Homer Jay Simpson. Je mu 36 let. Pracuje v jaderné elektrárně, konkrétně v sektoru 7G. Váží asi 110 kg. V mozku má zaraženou voskovku, kterou tam strčil v mládí nosem. Má rád koblihy a pivo Duff. Nejlepšími přátely jsou Barney, Lenny, Carl a Vočko.

Marge

marge Margino jméno je Marjorie Simpsonová a je jí 34 let. Je doma s Magii a často počítá kukuřičné klasy na záclonách, nebo vysává dům v co nejrychlejším čase. Jednou zakázala ve Springfieldu konzumovat cukr. Ve vlasch měla Magii, kočku Sněhulku II, úspory a na rentegenu i kost. Když byly Simpsonovi v reality show tak se přiznala, že nemá modré vlasy, ale nevím jestli se tomu dá věřit...

Bart

bart Bartolomhewovi Yo-Yo Simpsonovi je 10 let a chodí do 4.třídy na Springfieldské základní, kde značně provokuje ředitele Skinnera. Zlobí i Homera, který ho stále škrtí. Miluje jízdu na skateboardu a jeho nejlepším kámošem je Millhouse.

Líza

liza Líza, celým jménem Líza Marie Simpsonová je osmiletá šprtka, co odtrhne hlavu od učení jen, když chce recyklovat odpad (to bylo samozřejmě přehnané). S panem Burnsem sice založila recyklační továrnu, ale má ráde zimní koulování a jiné hry, třeba panáka. Ráda hraje na saxofon. Jejím nejlepším přítelem byl Murphy "Krvavá Dáseň".

Maggie

maggie Margaret Simpsonová, které je jeden rok má ze všech nejradši svoji mámu Marge, avšak i Homera dokázala z lásky zachránit před utopením, nebo zastřelením. Jejím nepřítelem je Gerald - dítě s hustým obočím. Postřelila pana Burnse, který jí chtěl vzít lízátko.

Springfield

30. července 2007 v 15:54 | Reňulka |  Simpsonovi :)

Springfield

Město Springfield je fiktivní, i když se hodně debatuje o tom jestli existuje. Je pravda, že Springfieldů v USA je přibližně 121, ale ani jeden není domovem Simpsonových. Město bylo založeno Jebediahem Springfieldem, první písemná zmínka je z roku 1796. Nynějším starostou je Joe Quimby. Město je tvořeno Západním Springfieldem, který je tvořen pohořím a ropnými doly, Východním Springfieldem, kde je mnoho supermarketů a samotným Springfieldem. Žije zde 65 500 lidí. Ve Springfieldu je mnoho zajímavých budov, například Muzeum mečounů, také je tu jaderná elektrárna Montgomeryho Burnse, ve které pracuje Homer Simpson.

Dabing Simpsonů

30. července 2007 v 15:53 | Reňulka |  Simpsonovi :)
Dabing
  • Homer Simpson - v původním znění Dan Castellaneta - česky Vlastimil Bedrna (od 1. série), Vlastimil Zavřel - (od 14. série)
  • Marge Simpsonová - Julie Kavner - Jiří Lábus
  • Lisa Simpsonová - Yeardley Smith - Helena Štáchová
  • Bart Simpson - Nancy Cartwright- Martin Dejdar
  • Maggie Simpsonová - Nancy Cartwright

Rodina Simpsnových

30. července 2007 v 15:53 | Reňulka |  Simpsonovi :)
genealogický strom rodiny Simpsonů
genealogický strom rodiny Simpsonů


Při volbě jmen mnoha postav seriálu se nechal Mat Groening inspirovat svým nejbližším okolím:
Homer Simpson- Homer Groening (otec Matta Groeninga a jeden z jeho synů),
Marge Simpsonová- Margaret Groeningová (jeho matka), i když simpsonovská Marge se jmenuje Marjorie,
Líza Simpsonová- Lisa Groeningová (jeho sestra),
Maggie Simpsonová- Maggie Groeningová (další z jeho sester),
Bart Simpson syn (anagram slova brat - spratek) Kuk lásko *100*Drbání zad :-) *64*Hroznej smích *3*Hroznej smích *3*Hroznej smích *3*- Bart patrně ztvárňuje Matta samotného.
Základní rodinu Simpsonových tvoří rodiče Homer Simpson a Marge Simpsonová, děti Bart,Líza a Maggie, pes Spasitel a kočka Sněhulka 2., která však nešťastně zemřela v díle Já,robot(15. série). Líza si našla novou kočku Sněhulku 3., která se jí nešťastně utopila v akváriu, i čtvrtá Lízina kočka Coltranezemřela, tentokrát vypadla z otevřeného okna, až patá kočka, kterou Lízapojmenovala opět Sněhulka 2. - ta jí zůstala. Další příbuzenstvo jsou Margiiny sestry Patty a SelmaBouvierovy, Homerův otec Albe, Homerova matka Mona Simpsonová která je na útěku před zákonem, jeho nevlastní bratr Herbert Powell a nevlastní sestra, poprvé spatřena v epizodě Obtěžoval jsem anglickou královnu (angl.The Regina Monologues), až po postavy, které se nikdy neobjevily, pouze se o nich mluvilo. Mezi takové patří strýc Arthur či Homerův bratranec Frank, z kterého se později stala Františka, pak se dal k nějaké okultní sektě, kde mu říkají "Matka Shabooboo".
Místa, ve kterých se seriál odehrává jsou různorodá, nejčastěji se děj odehrává ve fiktivním městě Springfiel, bydlišti většiny hlavních postav. A jak říká sám Matt Groening: I když pocházím ze Springfieldu v Illinois, název Springfield jsem zvolil proto, že je to jedno z nejčastějších jmen měst a osad v USA.

O simpsonových

30. července 2007 v 15:48 | Reňulka |  Simpsonovi :)
Simpsonovi (angl.The Simpsons) je americký animovaný seriál vyráběný režisérem Mattem Groenigmeme v produkci Jamese L. Brookse pro televizi FOX. Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným animovaným seriálem v historii americké televize, k datu 15.3 2007 má 18 sérií a 393 epizod. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19.4 roku 1987, ovšem ne jako dvaadvacetimunutový seriál, ale jako dvouminutový skeč v Show Tracey Ullmanové, kterou tehdy vysílala americká televizní stanice Fox. Kresby skečů byly neumělé a celkem během tří sezón vzniklo 29 skečů.
Poté vznikl první díl řádných dvacetiminutových epizod s názvem Vánoce u Simpsonových(Angl.Simpsons Roasting on an Open Fire), seriál měl obrovský úspěch a tak byl přesunut do hlavního vysílacího času.